Utworzona w 1986 r. strefa wykluczenia wokół elektrowni jest miejscem znanym każdemu na świecie, a jednak bardzo mało osób miało okazję ją odwiedzić. Wycieczka proponowana przez nas pozwoli na własne oczy zobaczyć miejsca, w których niechlubna historia spotyka się z ogromną tajemnicą. Jest to niepowtarzalna wyprawa, w czasie której będzie można zaobserwować niezliczoną ilość pustych budynków, wiele niedokończonych bloków mieszkalnych czy opuszczonych w pośpiechu gospodarstw rolnych. Po kilkudziesięciu latach poziom promieniowania znacznie spadł a terytorium strefy wykluczenia stał się niezwykle interesującą atrakcją turystyczną. Strefa wykluczenia przyciąga obecnie turystów przyjeżdżających ze wszystkich zakątków świata, którzy chcą zobaczyć i poczuć atmosferę świata bez ludzi.

Dzięki nam możesz odwiedzić najciekawsze miejsca w czarnobylskiej strefie wykluczenia a także bezpośrednio odczuć olbrzymią skalę wydarzeń, które miały miejsce po 26 kwietnia 1986 r.

  

Standardowa trasa wycieczki obejmuje:

  • punkt kontrolny Dytiatki;
  • wieś Zalesie;
  • opuszczone miasteczko garnizonowe Czarnobyl – 2 oraz tzw. Oko Moskwy, nieużywaną obecnie instalację radzieckiego strategicznego radaru pozahoryzontalnego Duga;
  • punkt kontrolny Lelew;
  • wieś Kopaczi;
  • przemysłową strefę czarnobylskiej elektrowni;
  • las nazwany po awarii Rudym lub Czerwonym;
  • punkt kontrolny Prypeć;
  • opuszczone miasto-widmo Prypeć;
  • miasto Czarnobyl;

  

Podczas wspólnego wyjazdu proponujemy również zwiedzanie Lwowa, Kijowa a także odwiedzenie muzeum, które powstało jako swoisty pomnik poświęcony ofiarom katastrofy w czarnobylskiej elektrowni atomowej. Ekspozycję muzeum tworzy tysiące zdjęć przedstawiających likwidatorów, wysiedlonych mieszkańców Prypeci a także okolicznych wiosek. W muzeum wyświetlane są również filmy pokazujące miasto w 1986 r. oraz w latach późniejszych. Wśród eksponatów znajdują się różnego rodzaju odtajnione dokumenty, mapy oraz wspomnienia. Przed muzeum stoją zaparkowane pojazdy, które brały udział w akcji ratunkowej po awarii elektrowni.

  

  

Plan wycieczki:

1 dzień 

 

Zbiórka grupy na dworcu autobusowym w Przemyślu przy ul. Czarnieckiego. Wyjazd z Przemyśla około godz. 8:00. Przejazd w kierunku Lwowa komfortowym autobusem przez polsko - ukraińskie przejście graniczne Medyka - Szegini. Przyjazd do Lwowa w godzinach popołudniowych (godzina przyjazdu jest uzależniona od czasu oczekiwania na granicy). Zwiedzanie Lwowa. Przerwa na obiad. Nocny przejazd do Kijowa.

2 dzień 

Przyjazd w godzinach porannych do Kijowa. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Kijowa oraz czarnobylskiego muzeum na Padole. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

3 dzień 

 

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Wycieczka do strefy wykluczenia. Powrót do Kijowa w godzinach wieczornych. Nocny przejazd w kierunku Przemyśla.

4 dzień

Przyjazd w godzinach porannych do Przemyśla (godzina przyjazdu jest uzależniona od czasu oczekiwania na granicy).

Cena wycieczki: 990 zł;

W cenę wliczono:

- przejazd autobusem na całej trasie wycieczki;

- zwiedzanie Lwowa w 1 dzień;

- nocleg w hotelu *** w Kijowie;

- śniadanie w hotelu w Kijowie;

- zwiedzanie Kijowa w 2 dzień;

- zwiedzanie czarnobylskiego muzeum na Padole w 2 dzień;

- wycieczka do czarnobylskiej strefy w 3 dzień;

- obiad podczas wycieczki do czarnobylskiej strefy;

- opieka polskojęzycznego pilota podczas wyjazdu;

- przewodnik w języku rosyjskim lub angielskim podczas zwiedzania czarnobylskiej strefy wykluczenia;

- ubezpieczenie Signal Iduna;

- turystyczny fundusz gwarancyjny;

- VAT;

 

Nie wliczono w cenę:

- transport w czasie wolnym;

- wyżywienie (z wyjątkiem obiadu podczas wycieczki do czarnobylskiej strefy wykluczenia oraz śniadania w hotelu w Kijowie), pamiątki, zakupy;

- fotografowanie w muzeum Czarnobyla w Kijowie;

- wypożyczenie dozymetru podczas wycieczki do czarnobylskiej strefy(dodatkowe 50 zł);

 

Najbliższy termin wycieczki 29.05.2020 - 01.06.2020.

Minimalna ilość uczestników do realizacji wycieczki - 40 osób.

Wszystkie zapytania dotyczące harmonogramu wyjazdów oraz możliwości dokonania rezerwacji prosimy wysyłać na adres mailowy biuro@turystykawsieci.com.pl

Niezbędnych informacji udzielimy również pod numerami telefonów 122551779 lub 512056550.

Rezerwacja terminu

oddocena od
2020-06-262020-06-29990,00 złrezerwuj
2020-08-072020-08-10990,00 złrezerwuj
2020-08-282020-08-31990,00 złrezerwuj