Dzięki nam możesz zamówić dowolne bilety kolejowe na ukraińskie pociągi w niezwykle atrakcyjnych cenach. Naszym wynagrodzeniem jest opłata usługi za zakup i dostarczenie biletów. Musisz pamiętać, że bilety kolejowe na Ukrainie pojawiają się w przedsprzedaży 45-dni przed odjazdem pociągu. Przyjmujemy zamówienia na bilety także w przypadku, gdy do wyjazdu zostaje mniej niż 10 dni - sprawdzamy możliwości połączenia kolejowego bezpośredniego oraz z przesiadką.  

Podróżowanie ukraińskimi pociągami jest dość wygodnym sposobem na przemierzenie kraju. Pomimo niewielkiej prędkości, jaką osiągają pociągi dalekobieżne można dostać się w dowolne miejsce turystyczne na Ukrainie, a przy tym serwis oferowany przez państwowego operatora ukraińskiego jest adekwatny do cen biletów kolejowych. Począwszy od 2013 roku bilety kolejowe na pociągi ukraińskie stały się ponownie biletami imiennymi. Miało to ukrócić nielegalny handel biletami, ale z naszych obserwacji wynika, że dostępność biletów nie poprawiła się. Zamówione u nas bilety kolejowe prześlemy w formie elektronicznej. Kupując bilet płackartny lub kupejny kupujesz również usługę wypożyczenia bielizny pościelowej. Jest ona wydawana w wagonie przez tzw.prowodnika czyli konduktora wagonowego.

Wagon płackartny (płackarta) - najtańszy sposób na dotarcie do upragnionego celu, polecany osobom, które porafią pogodzić niski komfort z atrakcyjną ceną przejazdu. Ich cena jest stosunkowo niewielka, należy pamiętać jednak o tym, że w wagonie płackartnym, który jest bezprzedziałowy raczej nie można liczyć na intymność i spokój a na poranną toaletę lepiej wybrać się wcześniej, przed pozostałymi podróżnymi. Nie chcemy oczywiście robić antyreklamy ukraińskim kolejom, jednak 50 osób korzystających przez całą noc z dwóch dostępnych toalet nie zawsze jest w stanie utrzymać w nich idealny porządek. Toalety przed każdym większym miastem przez które pociąg przejeżdża lub zatrzymuje się są zamykane w celach sanitarnych przez tzw. prowodnika, który oprócz tego że przyniesie podróżnym wieczorem zapakowaną w folię czystą pościel to zaproponuje również kawę lub herbatę a także inne napoje. Pobudka zazwyczaj następuje godzinę przed rozkładowym przyjazdem pociągu do celu podróży.

Wagon kupejny (kupe) - to połączenie w miarę dobrych usług za przyzwoitą cenę. W wagonie jest 36 miejsc, dzięki czemu nie ma zbyt wielkich kolejek do toalet. Przedziały są 4 osobowe, zamykane. 

Wagony lux - to dwuosobowe przedziały, kosztujące zazwyczaj znacznie więcej niż miejsce w wagonie kupejnym. Trudno na Ukrainie trafić na nowe wagony klasy lux, zazwyczaj są one kilkunastoletnie, jednakże powinny mieć klimatyzację. Nie każdy skład posiada wagony z takimi przedziałami.

W każdym wagonie pracuje 2 prowodników, dostęp do składu pociągu mają tylko osoby z biletami. Ponadto w czasie jazdy kierownik pociągu jest obowiązany do przejścia po całym składzie. Czasem zdarza się patrol milicji choć jest to rzadkowść. W ukraińskim pociągu można czuć się naprawdę bezpiecznie co nie znaczy, że nie należy zachować czujności i pilnować swoich wartościowych przedmiotów oraz dokumentów. Zachowanie podstawowych wymogów bezpieczeństwa jest równie ważne. Bezpłatnie w pociągu można korzystać z toalet za wyjątkiem tzw. stref sanitarnych, a także można nalać wrzątek. Odpłatnie można zamówić kawę lub herbatę a także ciastka, słodycze i przekąski. W niektórych pociągach spotkać możemy wagony restauracyjne. 

  

Zainteresowanych zakupem biletów prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów 122551779 oraz 512056550 lub o kontakt mailowy na adres biuro@turystykawsieci.com.pl