Nasza oferta skierowana jest do Bibliotek Publicznych, Domów Kultury oraz Szkół. Liczymy na to, że zachęci ona wszystkich zainteresowanych uczestnictwem do swoistej literackiej podróży. 

Serdecznie zapraszamy na spotkania literacko - podróżnicze, które organizujemy zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkań opowiemy Państwu o Odessie, w oparciu o dzieła literackie które w niej powstały i które istnieją w polskim przekładzie, a także pisarzy i poetów którzy mieli to szczęście tam się urodzić. Mamy na myśli takich autorów jak, m.in. Aleksander Puszkin, Józef Ignacy Kraszewski, Ilja Ilf, Jewgienij Pietrow, Izaak Babel, Walentin Katajew, Konstantin Paustowski, Iwan Bunin, Aleksander Kozaczyński, Anna Achmatowa, Iwan Franko, Łesia Ukrainka, Maksim Gorki, Wiera Inber, Mikołaj Gogol, Anton Czechow, Szolem Alejchem, Lew Sławin, Władimir Majakowski, Władimir Żabotyński, Korniej Czukowski czy też Jurij Olesza. Odessa, pod koniec 2019 r. została wpisana na listę miast literatury UNESCO, tak więc możemy Wam obiecać, że nie będziecie się nudzić. 

Dzieci i młodzież chcielibyśmy zabrać w niezapomnianą podróż w niedaleką przeszłość, choć zapewne ich rodzicom będzie się wydawać, że przewracali strony tych książek kilkaset lat temu. Ich również zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykle sentymentalnej podróży. A może dołączą do nas także babcie i dziadkowie? Czyż nie będzie wspaniałym cofnąć się nieco w czasie i odwiedzić miejsca, w których skarbów poszukiwał słynny Pan Samochodzik - bohater powieści Zbigniewa Nienackiego? A może spędzimy wspaniałe Wakacje z duchami na zamku, w którym straszy oraz udamy się w Podróż za jeden uśmiech wspólnie z bohaterami książek Adama Bahdaja?

Zainteresowanych organizacją spotkań literacko - podróżniczych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów 122551779 oraz 512056550 lub o kontakt mailowy na adres biuro@turystykawsieci.com.pl