Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na organizowane przez nas ciekawe spotkania literackie, slajdowiska, wykłady i prelekcje. Gwarantujemy świetną zabawę połączoną z wirtualnymi spacerami po niezwykle ciekawych i intrygujących miejscach, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie.

Podczas spotkań literackich opowiemy Państwu o Odessie, w oparciu o dzieła literackie które w niej powstały i które istnieją w polskim przekładzie, a także pisarzy i poetów którzy mieli to szczęście tam się urodzić. Mamy na myśli takich autorów jak, m.in. Aleksander Puszkin, Józef Ignacy Kraszewski, Ilja Ilf, Jewgienij Pietrow, Izaak Babel, Walentin Katajew, Konstantin Paustowski, Iwan Bunin, Aleksander Kozaczyński, Anna Achmatowa, Iwan Franko, Łesia Ukrainka, Maksim Gorki, Wiera Inber, Mikołaj Gogol, Anton Czechow, Szolem Alejchem, Lew Sławin, Władimir Majakowski, Władimir Żabotyński, Korniej Czukowski czy też Jurij Olesza. Wydaje nam się, że jest to niezwykle interesująca oferta skierowana do Bibliotek Publicznych oraz Domów Kultury, która zachęci wszystkich uczestników do swoistej literackiej podróży. Odessa, pod koniec 2019 r. została wpisana na listę miast literatury UNESCO, tak więc możemy Wam obiecać, że nie będziecie się nudzić.

Zapraszamy na organizowane przez nas slajdowiska podróżnicze poświęcone ciekawym regionom Polski i Ukrainy. Dzięki nam i naszym prelegentom, będziecie mieli możliwość wysłuchać ciekawych opowieści, anegdot a przy okazji zobaczyć piękne zdjęcia. Wspólnie z nami przeniesiecie się wirtualnie i emocjonalnie w położone w Polsce i Ukrainie niezwykle ciekawe miejsca, których z różnych przyczyn nie mieliście okazji poznać osobiście. Poznacie przygody uczestników naszych prelekcji, ich rozterki w czasie podróży, spostrzeżenia i przy okazji dowiecie się jak najprościej w opisywane miejsca dojechać. Korzystając z doświadczeń naszych prelegentów staramy się pobudzić wyobraźnię słuchaczy i zainteresować ich wybranymi przez nas miejscami. Unikalne i niezwykle ciekawe opowieści, subiektywne doznania, prywatne refleksje tworzą ciekawy klimat do rozmowy i pozwalają choć na chwilę oderwać się od codzienności. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób fizycznych jak i instytucji kulturalnych oraz szkół i przedszkoli.

Specjalizujemy się również w organizacji wypoczynku w Polsce dla turystów z krajów byłego Związku Radzieckiego. Nasze usługi oferujemy zarówno klientom indywidualnym jak i grupom turystycznym. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Stała współpraca z obiektami noclegowymi i gastronomicznymi umożliwia realizację najbardziej wymagających przedsięwzięć na najwyższym poziomie, przy zachowaniu umiarkowanych cen.

Postanowiliśmy także wyjść na przeciw turystom chętnym do odwiedzenia Ukrainy. Sami pamiętamy nasze pierwsze wyjazdy za wschodnią granicę i zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jest tak rzeczywiste ja by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Chcemy zaoferować wszystkim praktyczne porady związane z przekraczaniem granicy, wyborem środka transportu itp. Oferujemy pomoc przy zakupie biletów kolejowych i autobusowych. Dzięki współpracy z ukraińskimi biurami podróży oferujemy możliwość wycieczek w języku polskim, w takich miastach jak Lwów, Odessa, Kijów czy też w zamkniętej, czarnobylskiej strefie wykluczenia.