Interesując się historią Ukrainy nie sposób ominąć tego tragicznego w skutkach dnia, 26 kwietnia 1986 r. Awarię w czarnobylskiej elektrowni jądrowej uważa się za największą w całej historii energetyki jądrowej. Ucierpiało przez nią i nadal cierpi miliony ludzi. Część Ukrainy nie nadaje się do dnia dzisiejszego do dalszego zamieszkania i będzie tak przez kolejne dziesiątki lub setki lat.

Aby zrozumieć rozmiary katastrofy w czarnobylskiej elektrowni, nie wystarczy tylko zapoznać się ze źródłami, które są ogólnie dostępne. Bezwzględnie należy odwiedzić również, zamkniętą do dnia dzisiejszego strefę wykluczenia, która jest w pewnym sensie symbolem porażki naszej cywilizacji. Organizowane przez nas slajdowisko ma zachęcić do bliższego poznania tego miejsca, zachęcić do bliższego poznania historii miast i wsi, które ucierpiały w skutek awarii podobnie jak ich mieszkańcy, których przymusowo ewakuowano z rodzinnych domów.

  

Zainteresowanych organizacją slajdowiska prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów 122551779 oraz 512056550 lub o kontakt mailowy na adres biuro@turystykawsieci.com.pl